Забруднення повітря частинками PM 2.5 щорічно провокує 4 мільйони передчасних смертей на рік, 2 з них - результат надмірного споживання найрозвиненіших країн G20, свідчать результати наукового дослідження, опубліковані в журналі Nature.
Наприклад, ще в 2010 році на споживання країн G20 припало 1,983 мільйона випадків передчасної смерті в середньому віці 67 років, включаючи 78,6 тисяч смертей немовлят. Споживання 28 людей із країн G20 забирає одне життя.
Проблема полягає в тому, що споживання розвинених економік провокує забруднення повітря не тільки в їхніх країнах, а й у країнах, що розвиваються.
«Наші результати показують, що країни Великої двадцятки повинні взяти на себе відповідальність за свій слід, а не зосереджуватися виключно на транскордонному забрудненні повітря, оскільки це розширить можливості для скорочення передчасної смертності, спричиненої PM2.5. Особливо у південній Африці», - кажуть автори дослідження.
У Всесвітній організації охорони здоров'я кажуть, що якість повітря у світі швидко погіршується. Наприклад, Київ регулярно потрапляє в рейтинги із найзабрудненішим повітрям у світі.