UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японські школярі виявили в космосі "око Гора"

Незвичайний об'єкт являє собою велику гравітаційну лінзу.

Школярі з Японії відкрили "око Гора" - одну з найбільших гравітаційних лінз – викривлень простору-часу. Дослідники зробили відкриття під час вивчення фотографій галактик, які були отримані за допомогою телескопа "Субару". Про результати дослідження повідомляється на сайт Національної астрономічної обсерваторії Японії.

Виявлений об'єкт являє собою величезну "подвійну" гравітаційну лінзу, яка віддалена від Землі на відстань семи мільярдів світлових років. Як наголошується на сайті обсерваторії, гравітаційне лінзування означає, що світло галактики спотворюється гравітаційним впливом її родички, розташованої на передньому плані. Як правило, лінза відображає одну галактику, але бувають випадки, коли в "об'єктив" потрапляють відразу кілька фонових галактик. Одним з таких випадків і стало виявлення "ока Гора".

NAOJ

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступоворуйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.