Вчені з Лондонського інституту медичних наук заявили про те, що дієта, багата цукром, призводить до підвищення ризику передчасної смерті. При цьому, цей ризик ніяк не пов'язаний з ожирінням, повідомляє MedicalXpress.
У ході дослідження вчені з'ясували, що коротке життя плодових мушок пов'язана з накопиченням сечової кислоти. Ця кислота схильна до кристалізації, що призводить до утворення каменів в видільній системі. Утворенняюкаменів можна запобігти за допомогою спеціальних препаратів, які блокують вироблення сечової кислоти, а також рясного пиття.
Разом з тим, вчені підкреслюють, що це не означає, що можна вживати скільки завгодно цукру, запиваючи його великою кількістю рідини. Життя плодових мушок було довше, якщо у них був доступ до води, але вони все ж були нездорові.
Спровоковані цукром порушення в метаболізмі пуринів обмежують тривалість життя комах. Дослідження за участю людей показало, що споживання цукру пов'язане з погіршенням функції нирок та підвищенням рівня пуринів в крові і у людини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.