Вчені за допомогою даних, отриманих телескопом WISE, встановили, що великих довгоперіодичних комет у Сонячній системі набагато більше, ніж вважалося раніше, повідомляє NASA.
Як підкреслюють вчені, спостереження за довгоперіодичними кометами досить ускладнене, оскільки вони проводять більшу частину часу за межами огляду з Землі і більшість з них ніколи не потрапляють у поле огляду за життя спостерігача. Деякі комети здійснюють оберт навколо Сонця за 200 років, а деяким, які обертаються всередині Хмари Оорта, потрібні тисячі і навіть мільйони років.
Тепер же за допомогою інфрачервоних знімків телескопа WISE дослідники встановили, що комет діаметром більше кілометра в сім разів більше, ніж передбачалося раніше.
"Ця кількість багато говорить нам про обсяги матеріалу, що залишився "невикористаним" після утворення Сонячної системи", - заявив один з дослідників Джеймс Байєр.
Вчені підкреслюють, що провести спостереження Хмари Оорта за допомогою сучасних телескопів дуже важко, а комети, які були зафіксовані WISE, швидше за все, були викинуті за її межі мільйони років тому.
Раніше повідомлялося про те, що зонд Philae знайшов на поверхні комети 67Р (Чурюмова-Герасименко) 16 органічних сполук, насичених вуглецем і азотом, в тому числі 4 сполуки, які раніше не було виявлено на кометах. На думку вчених, наявність таких складних молекул в кометі, яка утворилася в період зародження Сонячної системи, свідчить про те, що хімічні процеси могли зіграти основну роль у сприянні формуванню умов для виникнення життя.