UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли в США «дитячий садок» древніх гігантських акул

Раніше дослідники знали тільки про два розплідника викопних акул.

Вчені виявили в Південній Кароліні «дитячий садок» древніх гігантських акул - мегалодонів. Раніше дослідникам було відомо тільки про двох таких розплідниках: в Панамі і Чилі, повідомляє «Популярная механика».

У знайденому розпліднику розмножувалися акули Carcharocles angustidens, які жили в епоху олігоцену (23 - 34 мільйони років тому). Це перший виявлений розплідник цього виду. Крім того, вчені виявили тут зуби найбільшої акули з коли-небудь знайдених, Carcharocles angustidens.

Раніше рекордсменом була особина, зуб якої знайшли в Новій Зеландії. Її довжину вчені оцінювали в 8,47 метра. Тепер же дослідники знайшли зуб особини, розміри якої могли досягати 8,85 метра.

Акулячі зуби були виявлені в багатій копалинами формації Чандлер-Брідж у місті Саммервілл. В цілому дослідники виявили і проаналізували 87 зубів Carcharocles angustidens, що відносяться до олігоцену.

Дослідникам вдалося визначити розміри акул і розділити їх на дитинчат і дорослих. На їхню думку, з 87 зубів три (3%) належали новонародженим, 77 (89%) - підліткам і всього сім (8%) дорослим.

За словами палеонтологів, середня довжина акул в цьому місці складала 4,8 метра, що вказує на те, що це все-таки був розплідник. Води Південної Кароліни в ті часи також були домом для тунця, макрелі, морських черепах, дельфінів та інших істот, які були легкою здобиччю для Carcharocles angustidens. Крім того, це місце, ймовірно, було мілководній областю, в якій молоді акули відчували себе безпечно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені назвали найбільшу рибу

Раніше вчені з Університету Де Поля провели порівняння розмірів і форми зубів всього загону ламнообразних акул, включаючи 15 сучасних видів, таких як велика біла, і 13 викопних, таких як мегалодон. Вони прийшли до висновку, що великі розміри цих риб обумовлені теплокровностью і практикою поїдання своїх побратимів ще в утробі.