UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли одну з причин заїкання

Одну з вирішальних ролей у розвитку заїкання грають астроцити в смугастому тілі.

Вчені з Каліфорнійського університету в США знайшли докази того, що астроцити грають провідну роль у розвитку заїкання у дітей. За словами дослідників, лікування рисперидоном допомагає впоратися з проблемою, збільшуючи метаболізм клітин, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені провели серію експериментів, в яких взяли участь 10 осіб. П'ятьом з них давали рисперидон, препарат, який блокує надмірну активність дофаміну і призначається при біполярному розладі і шизофренії, а ще п'ять отримували плацебо. На початку дослідження і після шести тижнів прийому рисперидону (0,5-2,0 міліграма на добу) або пігулки плацебо учасників просили читати вголос, щоб перевірити ефект лікування. Також після проходження курсу респондентам провели позитронно-емісійну томографію або ПЕТ-сканування.

Виявилося, що у пацієнтів, які отримували препарат, був вищий метаболізм в певних областях мозку. Тобто, рисперидон компенсував брак глюкози, характерний для заїкання і деяких інших неврологічних захворювань.

«Поки ми точно не знаємо, як рисперидон активує астроцити в смугастому тілі головного мозку. Ми в курсі, що він активує астроцити. Потім клітини вивільняють сигнальну молекулу, яка впливає на нейрони в мозку, блокуючи їхні дофамінові рецептори. У майбутній роботі ми хотіли б знайти цю молекулу і краще зрозуміти точну роль астроцитів в заїканні, що, в свою чергу, може допомогти нам розробити ліки, націлені на них», - заявив один з авторів дослідження Шахріар Шейхбахаї.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені хочуть використати клітини мозку людини для створення мікрочіпів

Раніше вчені з Університету Пенсільванії вивчили тканини мозку померлого донора і знайшли в них ознаки нового нейродегенеративного захворювання. Хворобу викликає рідкісна генетична мутація, а за ознаками вона схожа на хворобу Альцгеймера.