UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли нове пояснення різкого падіння яскравості зірки Бетельгейзе

На думку дослідників, це пов'язано з процесами в зовнішніх шарах зірки.

Вчені з Інституту астрономії імені Макса Планка запропонували нове пояснення загадкового різкого падіння яскравості зірки Бетельгейзе, яке відбулося в кінці 2019 - на початку 2020 року. На їхню думку, воно було пов'язано з появою плям або загальним падінням температури фотосфери світила, повідомляє N+1.

У ході нового дослідження вчені проаналізували дані спостережень за зіркою, які були отримані в період з 2017 по 2020 рік. Виявилося, що потьмяніння Бетельгейзе спостерігалося і в субміліметровому діапазоні довжин хвиль - світність зірки знизилася на 20%.

На думку дослідників, такі зміни не можна пояснити пилом, який фактично не поглинає випромінювання в сублімованому діапазоні. Моделювання, яке провели вчені, показало, що основний внесок в потьмяніння зірки повинні були внести процеси в її фотосфері. Зокрема, це могло бути утворення гігантських плям, які покривали більше половини зірки.

Альтернативні ідеї припускають загальне зниження температури фотосфери Бетельгейзе приблизно на 200 кельвін або зменшення радіусу зірки приблизно на 10%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Бетельгейзе - це червоний гігант із сузір'я Оріона. Незабаром зірка повинна вичерпати запаси палива і вибухнути надновою. В кінці 2019 астрономи заявили про те, що світило загадковим чином потьмяніло. Це призвело до появи припущень про те, що Бетельгейзе може вибухнути в будь-який момент. Разом з тим, на думку вчених, цього не станеться в найближчі 100 тисяч років. Оскільки Бетельгейзе - зірка, яка постійно змінює свою яскравість.

Читайте також: Астрономи помітили таємниче зникнення масивної зірки

Астрономи за допомогою Дуже великого телескопа одержали знімок зірки Бетельгейзе. Отримані знімки показують не тільки потьмяніння зірки, але і зміну її видимої форми.