UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені знайшли гарячий юпітер з безхмарною атмосферою

Планета знаходиться на відстані 575 світлових років від Землі.

Астрономи за допомогою телескопів "Хаббл" і "Спітцер" поспостерігали за газовим гігантом WASP-62b і з'ясували, що він є рідкісним прикладом планети, в атмосфері якої немає хмар. Небесне тіло, яке знаходиться на відстані 575 світлових років від Землі, відкрили ще в 2012 році, повідомляє Naked science.

WASP-62b за розмірами трохи більша за Юпітер, але знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки і здійснює оберт навколо неї всього за 4,4 доби. В ході нового дослідження вчені спостерігали за планетою в видимому і інфрачервоному світлі, що дозволило їм отримати дані про спектральний склад атмосфери небесного тіла. Дослідники помітили, що на WASP-62b не виявляється ніяких слідів калію, але дуже ясно проявляється спектральна лінія натрію.

Сама по собі присутність натрію в атмосфері гарячого Юпітера цілком звичайна. Однак густа хмарність, характерна для таких планет, перешкоджає спостереженням на цих довжинах хвиль, і сигнал виходить досить слабким. На WASP-62b нічого подібного не помічено, і автори дослідження ясно побачили всі характерні лінії натрію в розглянутих діапазонах.

За словами дослідників, це означає, що вони мають справу з прозорою атмосферою. Вони відзначають, що подібні безхмарні світи - велика рідкість, за теоретичними розрахунками, вони повинні складати менше 7% планет. Досі єдиним відомим таким прикладом залишалася планета WASP-96b.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені пояснили загадкову поведінку «зірки інопланетян»

Раніше астрономи за допомогою телескопа TESS підтвердили існування екзопланети KOI-5Ab, яка знаходиться в потрійній системі. Перші свідчення існування небесного тіла отримав ще в 2009 році телескоп «Кеплер».