UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені заявили про незворотний вплив алкоголю на генетику

Алкоголь вражає ДНК в стовбурових клітинах.

Вчені заявили про те, що алкоголь вражає ДНК в стовбурових клітинах, що збільшує ризик розвитку раку. Висновки дослідників опубліковані в журналі Nature.

У ході експериментів вчені давали мишам розбавлений етиловий спирт, а потім методами секвенування ДНК і хромосомного аналізу відстежували вплив ацетальдегіду на їхні гени. Ця токсична речовина утворюється при переробці спиртних напоїв у організмі.

Дослідники з'ясували, що алкоголь пошкоджує ДНК в стовбурових клітинах крові і необоротно змінює її структуру. Ці зміни, у свою чергу, збільшують ризик розвитку семи типів онкологічних захворювань, включаючи рак грудей або кишечника.

"Важливо пам'ятати, що навіть якщо відповідальні за переробку алкоголю і репарацію ДНК системи організму у порядку, вони все одно недосконалі, і вживання алкоголю все одно може викликати рак", - заявив один з авторів дослідження Кета Пател.

Раніше вчені заявили про те, що захворювання на рак при палінні може бути викликано тим, що компоненти тютюнового диму змінюють роботу білкової "упаковки" ДНК, що робить гени вразливими до накопичення мутацій.