UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені визнали їстівними вирощені в "марсіанських умовах" овочі

Дослідники виростили горох, помідори, редис і жито.

Голландські вчені, що беруть участь у підготовці пілотованої місії на Марс, заявили про те, що овочі, вирощені в рамках експерименту з імітацією марсіанського ґрунту, є їстівними.

Як повідомляє Phys.org, дослідники виростили редис, горох, жито і помідори на ґрунті з "небезпечною" концентрацією важких металів. За словами одного з учених, "ми можемо буквально з'їсти редис, горох, жито і помідори і мені дуже цікаво, якими вони будуть на смак".

Вчені використовують грунт, який був спеціально розроблений NASA, з 2013 року і за цей час їм вдалося зібрати 10 врожаїв. Разом з тим, залишалося неясним те, чи вони вбирають в себе важкі метали, наприклад, кадмій, мідь і свинець, які присутні в марсіанському грунті. Експерименти будуть продовжені ще для шести культур, включаючи картоплю.

Читайте також: Астрономи розкрили таємницю гігантської хмари на Марсі

Раніше голова компаній SpaceX і Tesla Ілон Маск заявив про те, що перша ракета з екіпажем на борту буде відправлена на Марс в 2024 році, відправити перший корабель на Марс компанія планує у 2018 році.

NASA планує здійснити пілотований політ до Червоної планети до 2030 року.

20 грудня вчені з Північної Дакоти провели випробування прототипів скафандрів, які планувалося використовувати під час висадки на Марс.

Космічний центр NASA розробив два прототипи скафандрів, розроблені для роботи в умовах низької гравітації і невагомості. Скафандри пройшли випробування в умовах американської пустелі, а потім їх перевірка була проведена на симуляторі у Флориді.

Раніше фахівці NASA провели випробування нових теплових екранів для космічних кораблів, які дозволять захистити корабель від спеки під час занурення в атмосферу планети і зробити уповільнення на необхідній висоті під час висадки на Марс.