Вчені заявили про те, що тихоходки зможуть дожити "кінця світу", коли Сонце вичерпає запаси водню, перетвориться на червоного гіганта і поглине Землю. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature.
У ході дослідження вчені розглянули три основних типи загроз для життя на Землі – падіння великих астероїдів, вибухи наднових і гамма-спалахи. Як показали розрахунки, жодна з цих подій не зможе погіршити умови нашій планеті до такої міри, що на ній не залишиться навіть тихоходок.
Для того, щоб знищити з поверхні Землі океани і випарувати їх у космос, необхідно падіння на нашу планету астероїда розміром з Весту або Плутон. Варто зазначити, що падіння подібних небесних тіл на Землю в найближчі 4-4,5 мільярда років малоймовірно.
Наднова повинна вибухнути на відстані 0,14 світлових років від Сонячної системи, щоб повністю "стерилізувати" планету і позбавити її всіх запасів води і інших "цеглинок життя". Найближча зірка, Проксима Центавра, розташована в чотирьох світлових роках від Сонця і не представляє загрози для нас. Джерела гамма-спалахів "потрібної" потужності, як відзначають планетологи, повинні знаходитися на відстані не більш ніж в 40 світлових роках, що також неможливо, оскільки в найближчих околицях Землі немає великих зірок, здатних породити такі катастрофічні події.
"Здається, що життя вкрай складно стерти з лиця Землі та будь-якої іншої жилої планети. Історія Марса показує, що у нього в минулому була атмосфера, здатна підтримувати життя в її екстремальних формах. Істоти з схожою стійкістю до радіації і низьких температур, схожі на тихоходок, можуть існувати під поверхнею Марса або в океанах Європи і Енцелада. Пошук і відкриття таких істот у цих куточках Сонячної системи допомогли б нам зрозуміти, де проходять межі життя", - заявив астроном з Гарвардського університету Абрахам Лоеб.
Раніше вчені заявили про те, що морські губки є тваринами, найбільш пристосованими до того, щоб пережити апокаліпсис. Губки змогли пережити ордовицьку кризу майже без зниження видового різноманіття.