Вчені виявили нове несподіване джерело радіації в околицях японської атомної електростанції "Фукусіма-1". Ним виявився цезій, що поширився майже на 100 кілометрів уздовж берегової лінії, повідомляє Gizmodo.
Цезій-137 є радіоактивним ізотопом цезію, який утворюється при поділі ядер в реакторах АЕС. Він є одним з головних компонентів забруднення біосфери і при високих концентраціях представляє смертельну небезпеку для людини.
За словами авторів дослідження, рівні забруднення не настільки високі, щоб викликати занепокоєння про здоров'я жителів регіону, але нове джерело радіації необхідно враховувати "при управлінні районами, в яких розташовані атомні електростанції".
На сьогоднішній день 440 АЕС розташовуються біля узбережжя. Дослідники вивчають, як викиди подібних станцій впливають на річки і атмосферу, але аварія на "Фукусімі" стала першою подією, яка сталася біля такого великого водоймища, як Тихий океан.
11 березня 2011 року стався найсильніший в історії Японії землетрус магнітудою 9,1, який викликав цунамі з висотою хвилі понад 40 метрів. Удар стихії обрушився на узбережжя, ставши причиною аварії на АЕС "Фукусіма-1", де вийшла з ладу система охолодження реакторів. Це призвело до порушення герметичності споруд і радіоактивного зараження місцевості. Територію навколо станції покинули близько 300 тисяч жителів.
Катастрофа на АЕС "Фукусіма-1" стала найсерйознішою з часів Чорнобиля у 1986 році.