UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили найбільший "потенційно небезпечний" астероїд за кілька років

У майбутньому небесне тіло може зіткнутися з Землею.

Астрономам вдалося виявити три раніше невідомі потенційно небезпечні астероїди. І один із них - найбільше подібне небесне тіло, виявлене за останні вісім років, повідомляє Science alert.

Діаметр астероїда становить 1,5 кілометра, він обертається по орбіті, яка в певний момент може привести його досить близько до Землі, щоб він міг стати джерелом проблем. Два інші небесні тіла обертаються на орбітах, які дозволяють їм проходити безпечному відстані від нашої планети.

Читайте також: До Землі летить потенційно небезпечний астероїд розміром з хмарочос

Більшість малих планет Сонячної системи - об'єктів, що обертаються навколо Сонця, але не є ні планетами, ані кометами, - були знайдені на орбітах, які перевершують земну. Так, існує пояс астероїдів між Марсом та Юпітером, а також Пояс Койпера за орбітою Нептуна.

Але ближче до Сонця вченим удалося знайти не так багато об'єктів. І причина полягає в тому, що при їх пошуках доводиться дивитися на велику яскраву зірку, світло якої робить маленькі тьмяні астероїди майже непомітними. Тому, щоб знайти їх, необхідно дивитися у бік, протилежний Сонцю.

У ході нового дослідження група вчених виявила кілька цікавих «космічних каменів». Один з них, що отримав позначення 2021 PH27, обертається найкоротшою відомою орбітою, 113 днів. Другий астероїд, 2021 LJ4, також обертається навколо Сонця в межах орбіти Землі. Обидва небесні тіла відносяться до групи Атіри.

За словами керівника групи дослідників Скотта Шеппарда, діаметр обох астероїдів становить близько кілометра, вчені називають такі небесні тіла «вбивцями планет».

Третій астероїд, AP7 2022, відноситься до групи Аполлона. Такі астероїди обертаються еліптичною орбітою, яка у певний момент може підвести їх до Землі достатньо близько для зіткнення.

Нагадаємо, наприкінці вересня апарат DART зіткнувся з супутником астероїда Дідім Діморфом. Це було зроблено для того, щоб змінити траєкторію руху небесного тіла. У NASA сподіваються, що надалі цю технологію можна використовувати для захисту Землі від потенційно небезпечних астероїдів.