UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені виявили біля берегів Антарктиди найбільше у світі нерестилище риб

Нерестилище простягається на 240 квадратних кілометрів.

Вчені виявили на дні моря Уеддела біля берегів Антарктиди найбільше у світі нерестилище риб. Воно складається з 60 мільйонів гнізд китових білокровок і тягнеться на 240 квадратних кілометрів, повідомляє N+1.

За словами дослідників, колонія процвітає завдяки відносно теплій воді та різноманітності корму, а також забезпечує їжею морських мешканців, від бактерій до тюленів.

Читайте також: Вчені навчили риб керувати акваріумом на колесах

Вченим уже було відомо, що білокровні риби дбають про потомство. Вони влаштовують на морському дні гнізда з дрібного каміння, в яке відкладають ікру, а потім охороняють їх до появи мальків. Такі конструкції зазвичай розташовуються поодинці, або невеликими скупченнями по кілька десятків штук. Але тепер учені знайшли найбільшу колонію гнізд білокровних риб.

Дослідники вивчили дно моря Уеддела за допомогою підводної камери. У районі ринви Фільхнера вони помітили велику кількість гнізд китових білокровок (Neopagetopsis ionah). Загалом дослідникам вдалося нарахувати на 2145 знімках 16160 гнізд, що розташовані на глибині від 535 до 420 метрів. Приблизно у 12 тисячах із них знаходилася ікра, а біля більшості також трималися дорослі риби.

Вчені відзначають, що середня відстань між гніздами становила 26 сантиметрів, при цьому їм не вдалося помітити жодного випадку дотику гнізд. Середній діаметр гнізда складав 75 сантиметрів, а глибина – 15 сантиметрів.

У кожному гнізді було приблизно 1735 ікринок. Для порівняння, у відомих раніше невеликих гніздових колоніях китових білокровок, які розташовані ближче до узбережжя Антарктиди, ці риби відкладають на 25% менше ікринок.

Вчені також знайшли у цьому регіоні інших риб та безхребетних, але їхні чисельності були невеликі. Ймовірно, білокровки так активно відганяють чужинців від гнізд, що в їхніх колоніях практично не зустрічаються інші види. Багато риб гинуть від виснаження після відкладання яєць та захисту колонії, їхні тіла служать їжею для безхребетних та мікроорганізмів.

За розрахунками авторів, загалом колонія складається з 60 мільйонів гнізд та займає 240 квадратних кілометрів. Біомаса риб, що утримуються тут у період розмноження, сягає 60 тисяч тонн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Університету Тренто в Італії провели експеримент зі смугастими бризгунами та з'ясували, що ці риби можуть розрізняти числа. Під час експерименту риби мали стріляти водою у зображення на моніторі.