Вчені виявили в Ізраїлі останки Homo sapiens, які свідчать про те, що сучасні люди почали міграцію з Африки набагато раніше, ніж вчені припускали до цього, повідомляє Associated press.
Дослідники виявили щелепу з добре збереженими зубами, вік якої оцінюється в 177-194 тисячі років. Раніше передбачалося, що міграція сучасних людей з Африки почалася 90-120 тисяч років тому. Тобто, знахідка свідчить про те, що стародавні люди вийшли з Африки на 50-100 тисяч років раніше передбачуваного.
Щелепа була виявлена у 2002 році в печері Мислія-1, останні роки вчені провели вивчаючи печеру в пошуках інших останків або артефактів. На думку дослідників, щелепа належала молодому дорослому невстановленої статі.
У новій роботі вчені припустили, що сучасні люди покинули Африку приблизно 220 тисяч років тому, а може навіть раніше: у печері були знайдені кам'яні знаряддя, вік яких складає близько 250 тисяч років.
Як відзначають дослідники, виявлені знаряддя були настільки складними, що розкривають існування "індустрії" у давніх людей. "Цей чоловік або жінка був дуже зайнятий. Він не міг зробити всі ці знаряддя сам, у нього повинні бути друзі", - розповіла одна з авторів дослідження Міна Вайшнтейн-Еврон.
Раніше вчені прослідковували геном давнього африканця і з'ясували, що в геномі жителів континенту присутнє набагато більше євразійського, ніж вважалося раніше. Причиною цього стала таємнича поворотна міграція з Євразії в Африку, яка сталася приблизно за тисячу років до нашої ери.