UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені привчили корів «до туалету» для боротьби з глобальним потеплінням

11 з 16 телят вдалося привчити до сечовипускання в спеціально відведених місцях.

Вчені з Німеччини та Нової Зеландії експериментально продемонстрували, що велику рогату худобу можна привчити до сечовипускання «в туалеті». Надалі відходи можна збирати і переробляти, що має допомогти з боротьби з глобальним потеплінням, повідомляє Naked science.

Тваринництво - одне  з найпомітніших джерел парникових газів в атмосферу, а також забруднення грунту і води. У світі налічується близько двох мільярдів голів великої рогатої худоби, які виробляють величезні маси сечі і гною. Їхнє розкладання веде до виділення метану і аміаку, нітратів і оксидів азоту. Ці речовини можуть викликати і парниковий ефект, і цвітіння водойм.

У ході дослідження вчені проводили досліди на 16 телятах. Спочатку їх тренували користуватися туалетом: встановили на полі спеціально огороджений вольєр, поміщали всередину і кожен раз, коли ті випорожнювали сечовий міхур, давали ласощі. Потім корів залишали зовні вольєра і давали ласощі кожен раз, коли ті заходили всередину, щоб помочитися. Якщо ж цього не траплялося, телят обдавали водою.

45-хвилинних сеансів навчання протягом 10 днів вистачило на те, щоб 11 з 16 телят навчили ходити «в туалет». Решта п'ять, можливо, також змогли б навчитися, але вчені вирішили далі не проводити експеримент. Дослідники дійшли висновку, що корови можуть навчитися контролювати сечовипускання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Через зміну клімату може виникнути понад 200 мільйонів «кліматичних» мігрантів за 30 років – Світовий банк

Раніше бізнесмен і філантроп Білл Гейтс висловив упевненість, що багатим країнам варто перейти на споживання штучної яловичини, відмовившись від виробництва натуральної. Необхідність відмови від натуральної яловичини він пояснив проблемою c викидами метану, який продукує велика рогата худоба.