UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені помітили «дивину» у температурі бульбашок

У деяких випадках вона може бути на вісім градусів нижчою, ніж навколо.

Вчені з Університету Париж-Сакле зробили незвичайне відкриття, що стосується бульбашок. Виявилося, що в деяких випадках плівка, що оточує бульбашки, може бути на вісім градусів за Цельсієм нижче, ніж навколо, повідомляє Science Alert.

Видання зазначає, що фактично бульбашки оточують нас скрізь: у пральній машині, у піні пива, на гребені хвилі, у слині між зубами і, звичайно ж, мильні бульбашки. І це означає, що фізика бульбашок важлива для розуміння довкілля.

Читайте також: Вчені розповіли про «фокус», який може допомогти при подорожах до космосу

У ході дослідження вчені використали суміш, що складається з рідини для миття посуду, води та гліцерину, з варіаціями кінцевої речовини, яка використовувалася для точного налаштування терміну служби та швидкості випаровування бульбашок.

Ці бульбашки досліджували у різних умовах температури та вологості. У деяких випадках різниця між мильною піною та оточуючим повітрям була суттєвою – становила вісім градусів Цельсія.

Вченим уже було відомо, що мильні плівки втрачають рідину внаслідок випаровування у спробі вивільнити енергію. Але передбачалося, що ця температура відповідає довкіллю.

«Експериментально ми спостерігали, що температура спочатку знижується, а потім підвищується, доки знову не буде досягнуто температури навколишнього середовища. Ми повідомили, що величина ефекту охолодження залежить як від відносної вологості, так і від вихідної концентрації гліцерину, зменшення значень цих двох параметрів призводить до більш сильного ефекту», — пишуть дослідники.

Ці висновки вчених можуть бути корисними у сферах, де стабільність бульбашок може бути критично важливою. Різниця температур між плівкою бульбашок та оточуючою поверхнею може вплинути на ці розрахунки.