Вчені з Ізраїлю і США провели оцінку маси всього живого на Землі, включаючи рослини і людей. Згідно з цією оцінкою, маса рослин складає 80% маси всього живого, а маса людства на три порядки менша за масу грибів, повідомляє "Популярная механика". Крім того, дослідники встановили, що вуглець у складі живих організмів важить 550 гігатонн.
При цьому, 450 гігатонн, тобто 80% маси, вуглецю припадає на рослини. Ще 70 гігатонн вуглецю (трохи менше 13%) входить до складу клітин бактерій, 12 гігатонн (2%) - грибів.
На все царство тварин разом узяте припадає дві гігатонни, з яких половина – на комах, павукоподібних і ракоподібних. Вуглець, що входить до складу молекул, з яких складаються люди, важить 0,06 гігатонн, і це більше, ніж маса вуглецю тіл всіх інших диких ссавців. А ось домашні тварини - велика рогата худоба, свині та інші - "переважують" всіх диких ссавців; маса домашніх більша в 20 разів.
Раніше вчені заявили про те, що вихід перших рослин на сушу відбувся на 100 мільйонів років раніше, ніж передбачалося до цього. Згідно з новими даними, перші рослини з'явилися на суші в кембрійську епоху, приблизно 500 мільйонів років тому.