Вчені зі Швеції заявили про те, що синиці мають здібності до придушення испульсивных дій і не сильно поступаються в цьому більш високоінтелектуальним тваринам, наприклад, воронам і шимпанзе. Як повідомляє N+1, таким чином, ці птахи спростовують теорію про те, що здатність до самоконтролю прямо пропорційна розмірам мозку.
Під здатністю до самоконтролю у тварин мається на увазі уміння придушувати миттєве прагнення до отримання нагороди задля більшої вигоди в майбутньому. У новому дослідженні вчені показали, що в стандартному тесті на самоконтроль синиці справляються із завданням краще, ніж більшість протестованих тварин. Більш того, за здатністю придушувати імпульсивні дії вони поступаються лише воронам і шимпанзе. При цьому обсяг мозку синиці складає всього 3% від обсягу мозку ворона.
У стандартному тесті, що оцінює здатність до самоконтролю, тварину спочатку навчають діставати їжу з непрозорого циліндра, відкритого з обох кінців. Потім їй пропонують прозорий циліндр з частуванням, розташований перпендикулярно до напрямку погляду піддослідного. Тварина проходить тест, якщо цілеспрямовано дістає частування з відкритого кінця, якщо ж в першу чергу йде спроба схопити (клюнути) їжу прямо через стінку циліндра, тест провалено. При навчанні тваринам також демонструють порожні пластикові прозорі циліндри або пляшки, щоб познайомити їх з концепцією прозорого об'єкта.
У ході нового дослідження в тесті з циліндром брали участь 36 синиць. Виявилося, що синиці справляються з завданням в середньому у 80% випадків, якщо їм раніше показували прозорі циліндри, і в 60% випадків, якщо не показували. Порівняно з іншими птахами синиці поступилися тільки воронам, які справлялися із завданням у 90-100% випадків. Таким чином, великі синиці продемонстрували дуже високу здатність до самоконтролю, незважаючи на свій маленький мозок. Автори припустили, що для птахів ця закономірність не завжди виконується, оскільки щільність нейронів у них набагато вища, ніж у ссавців.
Раніше вчені заявили про те, що семирукі восьминоги навчилися полювати, використовуючи при цьому органи, що жалять, мертвих медуз. Як зазначають дослідники, така поведінка цілком можлива, оскільки головоногі відрізняються досить високим інтелектом. Крім того, тремоктопуси, несприйнятливі до токсину надзвичайно отруйного португальського кораблика, і тому нерідко використовують їх в якості зброї.