UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені NASA запропонували простий спосіб пошуку слідів життя на інших планетах

Нова методика дозволяє знаходити амінокислоти в рідинах.

Дослідники NASA запропонували простий спосіб визначення наявності живих організмів на планетах і супутниках, на яких присутня рідина. Як повідомляється на сайті NASA, в основі методу лежить виявлення амінокислот, які є "будівельними блоками" життя на Землі.

Дослідники запропонували нову методику аналізу зразків рідини, яка дозволяє знайти всі амінокислоти в найбільш мікроскопічних концентраціях і відрізняти їхні "живі" версії від продуктів хімічної еволюції. В ході експерименту достатньо змішати рідину зі спеціальним реагентом. Якщо отриману суміш висвітлити за допомогою лазера, то можна побачити, що частки різної речовини рухаються з різною швидкістю. Амінокислоти в такій суміші рухаються набагато повільніше, ніж інші речовини.

Для того, щоб перевірити ефективність методу, вчені дослідили зразки води з озера Моно в Каліфорнії. Вважається, що вода в ньому схожа за складом до підльодного океану Енцелада або Європи. У ході дослідження вченим вдалося виявити у воді 17 різних амінокислот, в концентраціях, що майже в 10 разів нижчі, ніж ті, які може знайти лабораторія SAM на борту марсохода Curiosity, найчутливішого інструменту такого роду за межами Землі.

Читайте також: Фізики знайшли нове пояснення загадкового мерехтіння "зірки інопланетян"

Раніше дослідники припустили, що гідротермальних активність Енцелада може підтримувати існування в його підлідному океані хемоавтотрофних форм життя. На думку вчених, Енцелад сформувався на ранніх етапах розвитку Сонячної системи, а його кам'яне ядро за складом нагадує примітивні метеорити, які містять у собі такі мінерали, як серпентин і сапоніт. Ці сполуки забезпечують Енцелад воднем і теплом, необхідними для існування хемоавтотрофних форм життя. На Землі такі організми представлені бактеріями, які отримують енергію і органіку з хімічних реакцій окислення неорганічних сполук.

Для пошуку життя на супутнику Сатурна планують запустити дві нові місії.