UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені надрукували аналог мозкової тканини з нейронів

Після процесу друку виживає близько 80% клітин.

Біологи з США та Австралії розробили технологію для тривимірної друку штучного аналога кори головного мозку. З цією метою використовується гелева матриця, в яку включені первинні нейрони кори і допоміжні клітини нервової тканини.

Основою "чорнила" для печатки для вчених стала геллановая камедь з пришитими пептидами, які складаються з трьох амінокислот: аргініну, гліцину і аспарагіну. У неї включали первинні клітини кори, які були отримані з ембріонів миші. Готовий матеріал шар за шаром наносили вручну і отримували тривимірну структуру, яка нагадує реальну кору головного мозку.

Після процесу друку виживало близько 80% клітин, і даний показник лише незначно скорочувався протягом подальших 5 днів. Дослідники показали, що гліальні клітини, які виконують в мозку допоміжну функцію, також успішно переносили друк і рівномірно поширювалися готової структурі. Готові зразки були здатні утворювати синаптичні зв'язки протягом 7 днів.

Як кажуть самі автори дослідження, їх технологія може розширити потенціал вивчення структури і механізмів роботи головного мозку. Раніше вже створювали штучні аналоги кори, але вони найчастіше представляли собою двовимірні моделі. А нова технологія дозволила перевести подібні розробки в третій вимір.

Раніше нейрофізіологи з лабораторії Мігеля Николелиса в Університеті Дьюка вперше з'єднали мізки декількох мавп в живий комп'ютер, що здатний виконувати завдання і вирішувати проблеми.