У США відібрана міжнародна команда вчених для участі у новому експерименті по імітації умов польоту на Марс. У NASA повідомили, що протягом 365 днів шестеро добровольців будуть повністю ізольовані від зовнішнього світу на схилі сплячого вулкана Мауна-Лоа на Гавайських островах, який віддалено нагадує пейзаж Червоної планети.
Починаючи з 2013 року це буде вже четверта група дослідників, які добровільно прирікають себе на ув'язнення в автономному комплексі на Гаваях. Перші дві групи "самітників" жили там по чотири місяця, третя - протрималася в два рази довше. Наступний етап тривалістю в цілий рік розпочнеться 28 серпня.
"Чим довше стає кожна місія, тим краще ми розуміємо, з якими ризиками пов'язана космічна подорож", - заявила науковий керівник проекту Кім Бінстед.
Організатори експерименту сподіваються, що він допоможе підготувати перший політ людини на Марс, який NASA розраховує здійснити в 2030-і роки.
Зокрема, буде продовжено вивчення медичних та психологічних проблем, з якими може зіткнутися екіпаж космічного корабля. Вчені будуть стежити за своїми колегами за допомогою телекамер, які встановлені всередині комплексу, і різних датчиків, закріплених на їх тілі. Виходити назовні "піддослідні" зможуть тільки в космічних скафандрах.
Шестеро добровольців - троє чоловіків і три жінки у віці до 30 років - були відібрані за конкурсом спеціальною комісією, яка розглянула кілька сотень заявок з усього світу. Командиром екіпажу стала американка Кармел Джонсон, що займається проблемами ґрунтознавства та екології в штаті Монтана. Разом з нею в експерименті візьмуть участь молоді вчені з США та Європи, в тому числі фізик, інженер, біолог, лікар і архітектор, який мріє створити постійний науково - дослідний і житловий комплекс на Марсі.
Раніше NASA здійснило успішний тестовий запуск двигуна RS-25, який планується використовувати в майбутній ракети Space Launch System (SLS) для польотів на Марс.