UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакцина Pfizer ефективна проти мутацій COVID-19 - дослідження

Pfizer стверджує, що вакцина довела ефективність проти двох мутованих штамів.

Дослідження Pfizer, опубліковане в середу, показало, що мутації у варіантах COVID-19, спочатку виявлені в Сполученому Королівстві і Південній Африці, мають «невеликий вплив» на ефективність вакцини компанії, розробленої за допомогою BioNTech.

Попереднє дослідження, проведене Pfizer і Університету вчених Texas Medical Branch, дійшло до висновку, що результати не показали необхідність створення додаткової вакцини для варіантів.

«Хоча ці результати не вказують на необхідність нової вакцини для боротьби з новими варіантами, які з'являються, компанії готові відреагувати, якщо варіант SARS-CoV-2 продемонструє докази виходу з імунітету з допомогою вакцини COVID-19», - кажуть Pfizer і BioNTech, передає The Hill.

У дослідженні йдеться, що вакцина була трохи менш ефективною у відношенні мутацій варіанту, вперше виявленого в Південній Африці, в порівнянні з іншими мутаціями.

«Компанії вважають, що невеликі відмінності вірусної нейтралізації, що спостерігаються в цих дослідженнях, навряд чи приведуть до значного зниження ефективності вакцини», - заявили компанії.

Читайте також: KSE: Вакцинація в Україні має відбуватися як під час надзвичайної ситуації або війни

Дослідження було опубліковане на сервері препринтів bioRxiv, який публікує дослідження до його рецензування, оскільки з'явилися більш заразні штами COVID-19, що викликало побоювання, що нинішні вакцини не будуть працювати проти них.

У цьому ранньому дослідженні вакцина тестувалася не на самих варіантах, а на наборі мутацій, виявлених в нових штамах.

Дослідження Pfizer узгоджується з ранніми дослідженнями, включаючи одне, в якому був зроблений висновок про те, що вакцина, ймовірно, працює проти мутацій в штамі з Великої Британії. Інше дослідження, проведене раніше в цьому місяці, показало, що вакцина Pfizer-BioNTech буде ефективною проти ключових мутацій, виявлених в штамі з Великої Британії і Південної Африки.

Згідно з даними Центрів з контролю і профілактиці захворювань, в США було введено майже 25 мільйонів доз вакцини COVID-19, причому 3,8 мільйона отримали обидві дози.

Також повідомлялося про те, що вакцина проти коронавірусу, розроблена Moderna, викликає імунну відповідь, що захищає в лабораторних тестах від двох варіантів вірусу, вперше виявлених у Великій Британії і Південній Африці.

Раніше повідомлялося про те, що влада Києва виділить на вакцину проти ковіда 140 млн гривень.