UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Австралії знайшли жуків, які пересуваються по поверхні води догори ногами

Жучки пересуваються по поверхні водойм знизу, як по стелі.

Біологи Джон Гулд і Хосе Вальдес виявили жуків, здатних пересуватися по поверхні води догори ногами. Як повідомляє Naked science, досі в науковій літературі подібна поведінка описувалася в мізерній кількості.

Для дрібних істот поверхня води не така проникна, як для людей. Наприклад, водомірки легко по ній ковзають. Тепер же біологи знайшли жучків, які пересуваються по ній, як по стелі.

Увагу на них Гулд звернув під час експедиції в Національному парку Уотаганс в провінції Новий Південний Уельс. Він зміг зняти на відео, як комаха спокійно пересувається по плівці води, змінює напрямок і навіть зупиняється перепочити. І все це - догори ногами.

За підтримки Вальдеса біолог зміг визначити, що комахи є представниками загону водобродок (Hydraenidae). На думку вчених, триматися на поверхні води їм допомагає бульбашка повітря, яку дослідники роздивилися на черевці. Вона притискає комаху до плівки, дозволяючи відштовхуватися від неї лапками. Але для кращого розуміння цього механізму необхідні подальші дослідження. Можливо, що саме тіло водобродкі гідрофобними, а лапки - гідрофільними.

Автори вважають, що така незвичайна здатність дозволяє жукам залишатися у воді, але триматися на максимальному видаленні від місцевих хижаків, які ведуть полювання ближче до дна. Можливо, в разі небезпеки комахи здатні перескакувати на протилежний бік поверхневої плівки і рухатися вже звичайним чином, як ті ж водомірки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені виявили новий вид вимерлих комах

Раніше вчені заявили, що метелики-сонцеивики встановили новий рекорд дальності міграцій серед комах. Під час міграцій метелики двічі на рік перетинають Сахару, а загальна тривалість їхніх подорожей може становити 12-14 тисяч кілометрів.