UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вчені продемонстрували зв'язок мікрофлори кишечника з хворобою Альцгеймера

Присутність певних бактерій веде до появи в крові речовин, що викликають запалення.

Вчені зі Швейцарії та Італії підтвердили припущення про те, що бактерії в кишечнику можуть бути пов'язані з розвитком хвороби Альцгеймера. Присутність певних мікроорганізмів веде до появи в крові речовин, що викликають запалення, які стимулюють накопичення амілоїд в мозку і дегенерацію нейронів, повідомляє Naked science.

Дослідники продемонстрували, що білки, які виробляють певні види мікробів, потрапляють в кров і можуть впливати на роботу імунних і нервових клітин, стимулюючи накопичення бляшок в нейронах.

У ході дослідження вчені вивчили дані групи з 89 добровольців у віці від 65 до 89 років. Деякі з добровольців страждали від нейродегенеративних захворювань, інші - ні. Вчені провели томографію головного мозку і змогли оцінити накопичення в ньому амілоїдних бляшок. Вони також провели аналіз крові на предмет маркерів запалення, білків та інших накопичень, які можуть бути пов'язані з діяльністю бактерій кишечника.

Виявилося, що кількість амілоїдних бляшок дійсно корелює з високим вмістом в крові липополісахаридів, а також певних коротко карбонових кислот (оцтової, валеріанової). Зате присутність такої кислоти, як масляна, показало негативну кореляцію з накопиченням амілоїдів.

Надалі вчені хочуть визначити, які саме бактерії визначають надходження в кров цих речовин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Рідкісна мутація врятувала мешканку Колумбії від спадкової хвороби Альцгеймера

Раніше вчені з Університету Пенсільванії вивчили тканини мозку померлого донора і знайшли в них ознаки нового нейродегенеративного захворювання. Хворобу викликає рідкісна генетична мутація, а за ознаками вона схожа на хворобу Альцгеймера.