UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Польщі під час будівництва знайшли поховання загиблих від чуми

Під час епідемії чуми людей закопували цілими сім'ями.

Під час будівництва житлового будинку в Польщі працівники виявили поховання загиблих від чуми в XVIII столітті, повідомляє Wydarzenia. Людські останки знайшли в місті Миколайки Варміно-Мазурського воєводства.

Як тільки будівельники побачили людські скелети, то відразу звернулися до археологів, щоб ті продовжили розкопки. Виявилося, що там було поселення епохи неоліту і римського періоду, а також два кладовища. Одне з кладовищ приблизно XVIII століття. У цей період якраз лютувала смертоносна чума, яка дісталася і до північного сходу Польщі.

За словами археологів, збереглася письмова документація, в якій було зазначено, що на кладовищі біля церкви не вистачало місця для поховань. Тому людей вирішили ховати по дорозі в місто Мронгово.

За кілька тижнів розкопок археологи знайшли 60 могил, а в них останки більше сотні людей, які померли від чуми. У багатьох могилах були поховані цілі сім'ї. 

Читайте також: В Австралію прийшла мишача чума — тисячі гризунів спустошують країну: відео

А друге кладовище, яке було на цьому ж місці відносять до початку XIX століття. Воно дуже відрізняється від кладовища для загиблих від чуми своєю структурованістю і багатошаровістю.

Вчені додали, що останки спочатку візьмуть для дослідження, а потім їх поховають усіх разом в братській могилі.

Mateusz Klimek/ Jarosław Puszko

Крім людських кісток археологи в Миколайках знайшли залишки городища часів неоліту (близько 4 тисяч років тому) і періоду римського впливу. Серед знайдених артефактів були фрагменти керамічного посуду і намистина з синього скла.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

У Середньовіччі найстрашнішою й смертельною хворобою була бубонна чума. А найжахливіша "Чорна смерть" пронеслася по Європі приблизно в 1320 році, а через 10 років вже косила людей в Східній Європі. В результаті в 1348 році від бубонної чуми загинуло близько 15 мільйонів осіб.

Нагадаємо, що в Сибіру археологи знайшли поховання тагарської культури. Останки належать до епохи пізнього бронзової доби і раннього залізної доби.