UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї були виявлені перші в Євразії сліди людини розумної

Homo sapiens проник з Африки на територію Євразії 80-120 тисяч років тому.

Вчені з Китаю, Нідерландів, Іспанії та США вважають, що перші Homo sapiens (людина розумна) проникли з Африки на територію Євразії 80-120 тисяч років тому і опинилися не в Європі, а на території сучасного Китаю.

До таких висновків дослідники прийшли після того, як виявили в печері Фуянь в провінції Хунань, на південному сході Китаю 47 зубів принаймні 13 людей, що належать людині розумній. Зуби були виявлені під шаром сталагмітів, ізотопний аналіз яких дозволив визначити нижню межу віку природних пристосувань для первинної механічної обробки їжі.

Читайте також: Вчені назвали стародавніх людей причиною вимирання мамонтів і шаблезубих тигрів

Вік рештків тварин, які були виявлені в тій же печері, вчені оцінили в 120 тисяч років, що дозволило скласти верхню межу для очікуваного віку знайдених зубів людей. На думку вчених кроманьйонці, ранні представники людини розумної, не потрапили в Європу через холодний клімат і конкуренцію з неандертальцями.

Знахідка підтверджує те, що уявлення про стародавню міграцію кроманьйонців, як явище, що виникло 60 тисяч років тому, потребує перегляду.

Людина розумна, згідно до пануючої в науці точки зору, виникла на сході Африки приблизно 200 тисяч років тому і потім проникла в Євразію. Шляхи такої міграції до цих пір залишаються загадкою для вчених. В якості можливої причини переселення фахівці називають кліматичні зміни.

Раніше вчені знайшли докази міграції давніх людей з Євразії до Африки. Для дослідження вчені використали ДНК чоловіка, який був похований у печері Мота в Ефіопському нагір'ї близько 4500 років тому.