UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескоп NASA зробив знімок космічного "метелика"

В регіоні утворюється безліч молодих зірок.

Астрономи за допомогою телескопа "Спітцер" отримали знімок космічного "метелика" - області, в якій активно утворюються молоді зірки. Як повідомляє NASA, офіційно регіон називається Westerhout 40 (W40) насправді є туманністю, а її "крила" складаються з гарячого газу, який здуває з найбільших зірок регіону.

Туманність розташовується на відстані 1400 світлових років від Землі і є одним з найближчих до нашої планети регіонів активного зореутворення. Найбільш гаряча і масивна зірка, W40 IRS 1a, розташована недалеко від центру туманності.

Як підкреслюють вчені, туманність не тільки гарна, але також допомагає проілюструвати те, як поява зірок руйнує скупчення газу, з яких вони створені. Усередині хмар пилу і газу гравітаційні сили створюють щільні "клубки", з яких формуються зірки.

Раніше астрономи помітили, що невелика галактика, розташована в групі Скульптор, поступово руйнується гравітаційним впливом гігантської галактики, розташованої по сусідству з нею. Виявлена галактика належить до типу карликових сфероїдальних галактик, але, на відміну від інших подібних галактик, вона має витягнуту форму, спрямовану в бік NGC 253. Така форма галактики може вказувати на те, що на неї діє гравітаційний вплив більшої галактики, який сильніше діє на ближній бік.