UA / RU
Підтримати ZN.ua

Створені пляшки з водоростей, що здатні швидко розкладатися

Пляшка починає розкладатися після того, як стає порожньою.

Студент Ісландської академії мистецтв Арі Йонссон запропонував екологічно безпечну альтернативу пластиковим пляшкам і створив перший прототип ємності з перероблених водоростей.

Як тільки рідина в пляшці закінчується, вона починає швидко розкладатися, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу. Пляшку можна навіть з'їсти, хоча вона має досить специфічний смак. "Справді, його важко описати. Я б сказав, це як желе з водоростей, не думаю, що хто-небудь стикався з таким смаком у житті", зазначає Йонссон.

Читайте також: Виявлено хробаків, що харчуються пінопластом

Агар-агар, з якого створені пляшки, отримують із червоних і бурих водоростей. Цей щільний холодець широко використовують в якості твердого живильного середовища для вирощування мікроорганізмів, але куди ширше він застосовується в харчовій промисловості. Нешкідлива харчова добавка Е406 входить до складу багатьох сортів мармеладу, зефіру, пастили, суфле, джемів і морозива.

Варто відзначити, що пляшка з агар-агару стійка лише до того моменту, поки її підтримує рідина, що знаходиться всередині. Як тільки рідина зникає, пляшка починає розкладатися. Процес повного розкладання займає дні або місяці. Вода в такій пляшці абсолютно безпечна і лише трохи віддає водоростевою солоністю.

Пляшки ж з поліетилентерефталату розкладаються сотні, а то й тисячі років. Тільки в США щорічно утворюються приблизно два мільйони тонн відходів, що накопичуються у навколишньому середовищі.

Раніше хіміки розробили пластик з крохмалю, який вони отримали з картопляних очисток. Новий матеріал є біорозкладаним і має антимікробні та антиоксидантні властивості.