Космічна станція Dawn, яка на даний момент займається вивченням особливостей поверхні Церери, передала на Землю нові дані, отримані під час вивчення кратерів карликової планети. Під час вивчення Церери станція помітила три сильні спалахи, походження яких на даний момент вченим не відомо. Інформація про це була опублікована на офіційному сайті NASA.
Спалахи були виявлені за допомогою гамма - спектрометра і нейтронного детектора. Спалахи являють собою викиди електронів, які, швидше за все, є наслідком взаємодії поверхні Церери з сонячною радіацією. Більш точно назвати причини виникнення спалахів вчені на даний момент не можуть, але сподіваються, що це відкриття дозволить їм дізнатися більше про особливості будови Церери.
Нові дані, які були отримані станцією в ході вивчення кратерів на поверхні планети, дозволили також скласти нові карти Церери. Дослідники відзначили, що кратери Церери мають неправильну форму. Вони не схожі на кратери, які були утворені астероїдами, на поверхні Вести, а більше схожі на геологічні утворення на Реї – супутнику Сатурна.
Зонд Dawn, запущений NASA в кінці вересня 2007 року, став першим космічним апаратом, який, вивчивши одне небесне тіло - Весту, один з найбільших астероїдів, зійшов з її орбіти через рік і попрямував до іншого - Церери, найближчої до Землі карликової планеті.
Dawn успішно досяг своєї мети 6 березня поточного року і приступив до вивчення поверхні і надр Церери. Він першим "побачить" карликову планету максимально близько.
На думку вчених, вивчення обох найбільших протопланет допоможе їм визначити, яким чином формувалися планети "молодий" Сонячній системі.
Під час початку третього планового зниження орбіти, 30 червня, зонд Dawn пережив збій і перейшов у безпечний режим, в якому він пробув майже три тижні. За цей час інженери NASA з'ясували, що проблема полягала в неправильній роботі системи, яка управляє положенням одного з трьох іонних двигунів зонда, і вирішили її, перейшовши на інший двигун.
У серпні NASA підготувало "екскурсійний тур" по головним визначним пам'яткам на поверхні Церери – кратеру Оккатор з загадковими білими плямами і горі-піраміді.