UA / RU
Підтримати ZN.ua

США готують нові обмеження експорту мікрочипів в Китай

Без необхідних технологій в КНР не зможуть працювати суперкомп'ютери та центри обробки даних. Це вдарить по багатьох галузях, навіть тих що не стосуються оборонного комплексу.

В адміністрації президента Джо Байдена розглядають можливість розширення обмежень, які стосуватимуться постачання в КНР напівпровідників. Тим паче що раніше Сполучені Штати вже вводили санкції проти китайських виробників. Таким чином, США планують максимально скоротити доступ Китаю до передових технологій повідомляє The New Yourk Times.

Очікується, що нові обмеження стосуватимуться експорту напівпровідників та мікросхем, навіть якщо їх виготовляють треті країни. У такий спосіб, Сполучені Штати прагнуть завадити КНР отримувати доступ до технологій, які дозволяють здійснювати високопродуктивні обчислення, виготовляти зброю та автоматизувати великомасштабні системи спостереження.

Читайте також: Під санкції США потрапили третя за величиною нафтогазова корпорація Китаю і найбільший виробник мікрочіпів в країні

У Вашингтоні обговорюються ідеї стосовно часткової заборони продажу мікрочипів, які використовуються у центрах обробки даних та для роботи суперкомп'ютерів. Це завдасть значної шкодити не лише військовій галузі, але й академічним установам та інтернет-компаніям, таким як Alibaba і Tencent. Крім того, це завадить Китаю розробляти потужну технологію обробки чисел, яка є основою інновацій у багатьох галузях, в тому числі в біологічних науках, штучному інтелекті та ракетобудуванні.

Читайте також: США виділили $280 млрд на виробництво мікрочіпів, щоб позбутися залежності від Китаю

В Білому домі від коментарів стосовно цієї інформації поки що утрималися. Та у разі впровадження цих заходів, вони стануть найсильнішим на сьогодні ударом Сполучених Штатів по китайському ринку технологій.

Тим часом в США почали нарощувати виробництво власних мікропроцесорів та посилювати контроль над експортом напівпровідників та технологій для газотурбінних двигунів.