UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спекотний січень: у Європі встановлені температурні рекорди

У Варшаві температура перевищила 18 градусів за Цельсієм, а у Більбао – 25.

Температури січня стали рекордно високими для Європи. Як повідомляє ВВС, нові рекорди було встановлено у восьми країнах континенту.

Так, 1 січня у Варшаві (Польща) температура піднялася до 18,6 градусів за Цельсієм, а в Більбао (Іспанія) – до 25,1 градусів. При цьому, аномально високі температури в Європі збіглися за часом зі сніговими штормами в США, які пішли за критичним холодом, що призвів до смерті 60 людей.

Читайте також: Кліматична криза: останні вісім років були найспекотнішими за всю історію

Але в Європі на початку року погода була більш ніж приємною. Нові національні температурні рекорди було встановлено в Нідерландах, Ліхтенштейні, Литві, Латвії, Чехії, Польщі, Данії та Білорусі. Рекорди станцій були побиті у Німеччині, Франції та Україні.

Температура 1 січня в Польщі була на чотири градуси Цельсія вищою за попереднього рекордсмена, а в Білорусі – на 4,5 градуса вище. У Більбао температура першого дня нового року відповідала середнім значенням липня.

Як зазначає ВВС, нові температурні рекорди досягаються доволі часто, але зазвичай це значення становить десяту градусу. У Швейцарії температура досягла 20 градусів за Цельсієм, що вплинуло на гірськолижні курорти в Альпах, де спостерігається нестача снігу.

Але таке становище спостерігається не скрізь і триватиме недовго. Так, у деяких районах Скандинавії прогнозується зниження температури та сніг. Прогнозують мороз також і в Україні вже на Різдво 7 січня.

За кілька днів до температурних аномалій Велиака Британія, Ірландія, Франція та Іспанія заявили про те, що для них 2022 був найспекотнішим за всю історію спостережень. Хвилі спеки стали більш частими, тривалими та інтенсивними через зміни клімату, пов'язані з діяльністю людини.

Середня температура на планеті вже на 1,1 градуса Цельсія перевищила доіндустріальний рівень і, якщо все йтиме так само, потепління продовжуватиметься.

Раніше вчені зі Стенфорда заявили про те, що найближчі десятиліття можуть призвести до кінця людської цивілізації у відомому нам вигляді. Це буде пов'язано з масовим вимиранням видів та зміною нашого середовища проживання.