UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штучний інтелект навчили передбачати прогресування хвороби COVID-19, та ризик смертності пацієнтів

Технологія забезпечує більш точний прогноз розвитку захворювання, ніж лабораторні методи.

Команда вчених розробила новий алгоритм для штучного інтелекту (ШІ), який з високою точністю прогнозує розвиток коронавірусної хвороби, а також ймовірність смертності людей від цього захворювання, повідомляє Medicalxpres.

Швидка і точна клінічна оцінка прогресування захворювання і смертності життєво важлива для лікування пацієнтів з COVID-19.

Тому команда вчених на чолі з керівником відділу досліджень 3D-зображень в Массачусетській лікарні загального профілю, доктором Хіроюкі Йошидою, запустила так звану "неконтрольовану модель" глибокого навчання на основі результатів комп'ютерної томографії (КТ) для ШІ.

Вони змогли довести, що штучний інтелект прогнозує подальший розвиток хвороби краще, ніж лабораторні тести та інші алгоритми, що передбачають виживання пацієнтів на основі зображень КТ.

Читайте також: У ПАР зафіксували новий штам коронавірусу. Він більш мутований, ніж "Дельта"

Нова система може на основі КТ визначає точний час, коли вірус почав прогресувати: після того, як пацієнта перевели у відділення інтенсивної терапії, або коли він заразився. Завдяки детальним результатам, медики зможуть розподіляти хворих на коронавірус за групами ризику.

Під час пандемії лікарям необхідно швидко оцінювати розвиток хвороби й ризики, які пов'язані з нею, щоб ефективно лікувати пацієнтів з коронавірусною хворобою.

Однак це не перша система, яка може прогнозувати, але перша, яка не обмежена суб'єктивною оцінкою, напівавтоматичними схемами або контрольованими підходами до поглибленого навчання. Алгоритм ШІ більш точний, і не вимагає кропіткого опису зображень.

Доктор Йошида зазначає, що результати дослідження показують, що продуктивність прогнозування моделі штучного інтелекту без "вчителя" була значно вищою, а помилка прогнозування значно нижчою, ніж у раніше встановлених еталонних системах прогнозування.

Крім цього, команда вчених підтвердила, що контрольований штучний інтелект може також прогнозувати виживання людей, які захворіли на коронавірус по зображенню комп'ютерної томографії грудної клітини.

Автори дослідження і розробки алгоритму впевнені, що їхню модель можна використовувати для боротьби не тільки з COVID-19, але і з іншими хворобами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що Moderna у вересні почне випробування вакцини від ВІЛ. МРНК-вакцини добре зарекомендували себе в боротьбі з коронавірусами, тому тепер розробники хочуть випробувати їх проти інших хвороб.