UA / RU
Підтримати ZN.ua

Республіка Палау стала першою в світі державою, що заборонила токсичні сонцезахисні креми

Сонцезахисні засоби шкодять флорі і фауні.

Республіка Палау, яка розташовується на узбережжі Тихого океану, стала першою в світі державою, яка заборонила використання сонцезахисних кремів, що шкодять флорі і фауні. Сонцезахисні засоби, які містять в собі токсичні речовини, заборонені до використання з 1 січня, повідомляє ВВС.

До токсичних речовин відносяться, зокрема, оксибензон і октиноксат. Всього в списку 10 заборонених речовин. У Міжнародному фонді коралових рифів заявили про те, що ці речовини відомі як сильні забруднювачі і більшість з них неймовірно токсично для багатьох ювенільних видів дикої природи.

"Ми повинні жити і поважати навколишнє середовище, оскільки воно - колиска життя", - заявив президент республіки Томмі Ременгесау.

Республіка позиціонує себе як "первісний рай для дайверів". Лагуна скельних островів Палау входить в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Населення країни становить 20 тисяч осіб, які живуть на тисячі островів.

Про те, що закон про заборону використання токсичних сонцезахисних кремів набуде чинності, було відомо ще в 2018 році. Його прийняли після того, як інгредієнти цих засобів були знайдені у воді і в тканинах морських жителів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Університету Тасманії досліджували Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів в 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду.