Астрономам вдалося оцінити розміри і форму першого міжзоряного астероїда, який був виявлений у Сонячній системі в жовтні цього року. Як повідомляє NASA, небесне тіло має незвичайну сигароподібну форму, а його довжина-близько 400 метрів, у 10 разів більша, ніж ширина.
Астероїд отримав назву Оумуамуа. Дослідники відзначають, що подібна форма ніколи не зустрічалася у комет чи астероїдів Сонячної системи. На думку астрономів, астероїд подорожував по Чумацькому Шляху без прив'язки до будь-якої зоряної системи протягом мільйонів років, перш ніж досяг Сонячної системи.
Об'єднавши дані, отримані за допомогою декількох телескопів, вченим вдалося встановити, що період обертання астероїда складає 7,3 години. Крім того, поверхня об'єкта має червонуватий відтінок, як у об'єктів з віддалених областей Сонячної системи.
Астрономи припускають, що Оумуамуа – кам'янистий об'єкт з невеликим вмістом металів без ознак наявності води або льоду, а його поверхня почервоніла через вплив космічних променів протягом багатьох мільйонів років.
Раніше вчені заявили про те, що потенційно небезпечні для Землі астероїди залишаються невидимими для наземних телескопів. До своїх висновків дослідники прийшли, проаналізувавши дані виявлень навколоземних об'єктів кількома обсерваторіями.