UA / RU
Підтримати ZN.ua

Перший бургер із котлетою з синтетичного м'яса з'їли у Великобританії

Учений сподівається, що його дітище припаде до смаку і допоможе не тільки змінити погляди на продукти харчування в суспільстві, але і вирішити проблему продовольчої кризи. За прогнозами вчених, м'ясо зі стовбурових клітин може з'явитися на прилавках супермаркетів вже через 10-20 років.

Голландський вчений Марк Пост з університету Маастріхта у понеділок, 5 серпня в одному з лондонських ресторанів представив перший у світі бургер, приготований із м'яса, вирощеного зі стовбурових клітин.

Для додання бургерам смаку, м'ясо змішали з яєчним борошном і хлібними крихтами. Натуральний колір йому надали за допомогою бурякового соку і шафрану. Спробувати унікальне блюдо пощастило двом експертам в області гастрономії Джошу Шонвальду і Ханні Руетцлер.

Обидва експерти відзначили, що страва мала приємний смак, але їй бракувало соковитості, порівняно зі звичайною яловичиною.

Команді вчених під керівництвом Поста знадобилося три місяці, щоб виростити близько 20 тисяч окремих м'язових волокон. Коли волокна були готові, дослідники зробили вручну в них мікро надрізи, після чого спресували. Вартість проекту з виготовлення бургера вагою 140 грамів склала 250 тисяч євро.

"Корови вкрай неефективні, необхідно згодувати їм 100 грам рослинного білка, щоб отримати 15 грам тварини", - розповів Пост виданню Guardian. Учений сподівається, що його дітище припаде до смаку і допоможе не тільки змінити погляди на продукти харчування в суспільстві, але і вирішити проблему продовольчої кризи. За прогнозами вчених, м'ясо зі стовбурових клітин може з'явитися на прилавках супермаркетів вже через 10-20 років. !zn

Читайте також:

Вчені виростили перший у світі штучний гамбургер за 385 тисяч доларів

Японці навчилися робити м'ясо з людських відходів

ООН запропонувала нагодувати голодуючих комахами

Японські біологи вперше виростили печінку зі стовбурових клітин