UA / RU
Підтримати ZN.ua

Опубліковано знімки японського модуля на поверхні Місяця

Знімок зробив крихітний місяцехід.

Японія показала знімки свого модуля SLIM, який здійснив посадку на Місяць 19 січня. Як повідомляє Space.com, цю місію можна назвати успішною, оскільки модуль все ж досяг супутника Землі, хоч і опустився на його поверхню носом.

Таким чином, Японія стала п'ятою країною, апарати якої здійснили посадку на Місяць. І нова фотографія це підтверджує, хоч модуль сів і не так, як планувалося.

Читайте також: Американський апарат, що не долетів до Місяця, згорить в атмосфері Землі

Фотографія, яку опублікувало Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA), була зроблена кулястим роботом під назвою LEV-2 («Місячна дослідницька машина-2»), також відомим як SORA-Q. Це один із двох крихітних місяцеходів, які прилетіли на Місяць на борту SLIM.

«Завдяки цьому SORA-Q став першим японським роботом, який приземлився на Місяць і зробив знімки. Цей успіх став можливим завдяки всім учасникам та всім, хто підтримував нас, поки ми разом здійснювали наші мрії», — сказав Кінтаро Тояма, голова японської компанії з виробництва іграшок Takara Tomy, яка розробила LEV-2 спільно з JAXA, Sony та Університетом Дошиша.

SLIM (скорочення від Smart Lander for Investigating Moon) - це космічний апарат, покликаний продемонструвати технології, необхідні для м'якої посадки на Місяць. Його запустили у вересні минулого року разом із рентгенівським космічним телескопом XRISM, який вийшов на низьку навколоземну орбіту.

SLIM досяг місячної орбіти на Різдво, а потім здійснив історичний спуск на поверхню Місяця 19 січня. Але все пішло не зовсім за планом. Оператори SLIM не змогли підтвердити його статус одразу після приземлення та зрештою визначили, що його сонячні панелі не виробляють електроенергію.

І одержана фотографія пояснює, чому так вийшло. SLIM здійснив посадку «носом вниз», через що його панелі не можуть збирати сонячне світло.

Нагадаємо, у серпні Індійська організація космічних досліджень заявила про успішну посадку на поверхню Місяця космічного апарату "Чандраян-3". Після цього прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді заявив, що Індія має прагнути «нових та амбітних цілей», включаючи висадку астронавтів на Місяць до 2040 року.