Зонд New Horizons у вівторок, 1 січня, зблизився з об'єктом Ultima Thule, що розташовується в Поясі Койпера, повідомляє "Громадське" із посиланням на прес-службу NASA.
Наразі Ultima Thule є найбільш віддаленим об'єктом, який відвідав земний зонд – транснептуновий астероїд знаходиться на відстані близько 6,4 мільярда кілометрів від Землі.
Раніше керівник місії "Нові рубежі" Алан Стерн повідомив про те, що зближення з об'єктом розпочалося 25 грудня, коли New Horizons передав сигнал про початок зближення у центр управління на Землі.
Астероїд було відкрито за допомогою космічного телескопа "Хаббл", про його існування NASA повідомило у жовтні 2014 року. У серпні 2018 року об'єкт вперше сфотографував інструмент Lorri зонда New Horizons з відстані понад 160 мільйонів кілометрів.
New Horizons – автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у межах програми "Нові рубежі" (New Frontiers) і призначена для вивчення Плутона і його природного супутника Харона.
Запуск було здійснено 19 січня 2006 року, з прольотом Юпітера (і гравітаційним маневром у його полі тяжіння) у 2007 році і Плутону – у 2015 році. Повна місія станції New Horizons розрахована на 15-17 років.
Станція New Horizons максимально наблизилася до Плутона (12,5 тисяч кілометрів) 14 липня 2015 року о 14:50 за київським часом. Космічний апарат протягом 30 хвилин повинен був провести близько 150 наукових вимірювань. Після прийняття "дзвінка" від міжпланетної станції, вчені переконалися в успішному виконанні нею своєї головної місії.