UA / RU
Підтримати ZN.ua

Найглибші землетруси можуть виявитися сезонними явищами – вчені

Землетруси можуть бути пов'язані з приливними силами, викликаними впливом Сонця, або коливаннями земної осі.

Жонгвен Жан з Інституту Технологій в Каліфорнії і Пітер Шерар з Інституту Океанографії Скріппса провели дослідження землетрусів, які відбувалися на Землі, починаючи з 1900 року. У ході досліджень вони встановили, що 42 з 60 найбільш глибоких землетрусів відбувалися в період з квітня по жовтень. Повідомлення про це було опубліковано виданням New Scientist.

За словами вчених, сезонна тенденція не спостерігається для дрібних землетрусів або невеликих поштовхів. Сезонними є землетруси, магнітудою вище 7 балів і які відбуваються на глибині понад 500 кілометрів. Причину такої поведінки землетрусів вчені пояснити не можуть.

На думку Жана, землетруси можуть бути пов'язані з приливними силами, які діють на Землі в зв'язку з впливом Сонця, або з коливаннями земної осі, викликаними сплесками води і повітря навколо планети. Для того, щоб чинити такий вплив на Землю, впливу Місяця недостатньо. У той же час пояснення появи землетрусів їх зв'язком з активністю Сонця може розкрити таємницю виникнення землетрусів в тій частині Землі, в якій вони не очікуються.

Раніше повідомлялося про те, що вчені припустили наявність потужних течій у морях на супутнику Сатурна. На думку вчених, течії в морях на Титані відрізняються від земних, оскільки моря на Титані складаються з метану, а не з води.