Метеослужба Великої Британії заявила про те, що 2022 рік буде одним із найспекотніших в історії спостережень. Як свідчать дані прогнозу кліматологів, середня температура на планеті буде на 0,97-1,21 градуса Цельсія вищою за доіндустріальний рівень.
Середнє перевищення становитиме 1,09 градуса за Цельсієм порівняно з 1850-1900 роками. Таким чином, 2022 стане восьмим поспіль, коли температура була на один градус Цельсія вище доіндустріальних значень.
Разом з тим, середня температура буде нижчою, ніж у деякі роки, починаючи з 2015. Це значною мірою пов'язане з ефектом Ла-Нінья в тропічних областях Тихого океану, що призводить до зниження температури.
«У 2021 році глобальна температура дещо знизилася через холодний вплив Ла-Нінья в тропічній частині Тихого океану. Зараз, коли ми чекаємо ще на одну хвилю Ла-Нінья, тобто ми отримуємо своєрідний «подвійний удар», не дивно, що ми прогнозуємо ще один відносно прохолодний рік для глобальних температур порівняно з періодом, що минув з 2015 року», - заявив один із кліматологів Нік Данстон.
Він додав, що, незважаючи на це, ймовірно, що середня температура 2022 року буде на один градус Цельсія вищою за доіндустріальний рівень.
Серія найспекотніших років в історії спостережень розпочалася у 2015 році. Це був перший рік, коли середні значення температури на планеті перевищили доіндустріальні показники на один градус. Прогноз на 2022 рік заснований на глобальних моделях та тенденціях, але не включає непередбачувані події, наприклад, виверження вулканів, які можуть спричинити короткострокове похолодання.
Наголошується також, що прогноз Метеослужби Великої Британії на 2021 рік, який був опублікований наприкінці 2020 року, повністю відповідає даним, що спостерігаються на даний момент. Тоді вчені прогнозували, що середня температура буде на 0,9-1,23 градуса Цельсія вище за доіндустріальний рівень із середнім значенням 1,11 градуса Цельсія. Дані за січень-вересень 2021 року свідчать про те, що середня температура була вищою на 1,09 градуса за Цельсієм, ніж у 1850-1900 роках.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше Світова метеорологічна організація (ВМО) офіційно зареєструвала новий температурний рекорд в Арктиці. У червні минулого року температура у російському місті Верхоянську досягла 38 градусів Цельсія. Ця температура була зареєстрована під час виняткової та тривалої сибірської хвилі тепла.