UA / RU
Підтримати ZN.ua

Наслідки зіткнення з DART: вчені помітили щось незвичайне

У астероїда Діморф з'явилося два хвости.

Вчені вивчили знімки системи Дідім-Діморф, зроблені телескопом «Хаббл», і помітили на них щось незвичайне. Після зіткнення з апаратом DART, який врізався в Діморф, у нього з'явилися два хвости уламків, повідомляє Європейське космічне агентство.

Наявні дані свідчать, що місія виявилася успішною. В результаті зіткнення орбіта Діморфа, який здійснює оберт навколо Дідіма за 11 годин та 55 хвилин, скоротилася на 32 хвилини.

Спостереження за системою які в найближчі кілька тижнів проведе телескоп «Хаббл», дозволять вченим краще зрозуміти, на що перетворилася хмара уламків, що утворилася в результаті зіткнення.

Читайте також: Астрономи помітили дещо незвичне у поведінці «потенційно небезпечного» астероїда Фаетон

Спостереження показують, що викинутий матеріал чи «викид» розширився і втратив яскравість з часом, як і очікувалося. А ось формування другого хвоста стало несподіванкою. Знімки «Хаббла» показують, що другий хвіст з'явився у період з 2 по 8 жовтня.

Зв'язок між кометоподібним хвостом та іншими особливостями викиду, які в різні часи спостерігалися на зображеннях, отриманих «Хабблом» та іншими телескопами, досі незрозумілий. Над його пошуком зараз працює група вчених. Дослідники вивчають кілька можливих сценаріїв появи такого хвоста.

Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада 2021 року, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У ніч на 27 вересня він врізався в Діморф на швидкості близько 23 760 кілометрів на годину.

Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 метрів.