Cassini виявила на Енцеладі водень, який може бути джерелом хімічної енергії для виникнення життя. Відкриття означає, що мікроорганізми, якщо вони існують в підлідному океані Енцелада, можуть отримувати енергію, з'єднуючи водень з розчиненим у воді діоксидом вуглецю. Подібна хімічна реакція могла бути поштовхом до появи життя на Землі.
"Хаббл" зафіксував викид речовини з поверхні Європи. Такі ж викиди були помічені на супутнику Юпітера у 2014 році, в минулому році вони спостерігалися в тому ж регіоні поверхні Європи. Обидві події відповідають регіону, в якому розташовується незвичайна тепла область на поверхні супутника, на якій можна помітити утворення, схожі на тріщини.
Як відзначають дослідники, якщо виявиться, що викиди речовини і теплий регіон пов'язані один з одним, це може означати, що вода, що виривається з-під поверхні Європи, нагріває навколишній простір. Крім того, існує ймовірність, що вода опадає на поверхню у вигляді дрібнозернистого туману, змінюючи структуру поверхні і дозволяючи їй довше утримувати тепло.
Космічна станція Cassini-Huygens, вартість якої складає більше 3 мільярдів доларів, була запущена в космос у 1997 році для дослідження Сатурна і його супутника Титана.
Cassini названа на честь італійського науковця Жана Доменіко Кассіні, який довів, що кільце Сатурна складається з двох частин, розділених темною смугою (розподіл Кассіні), а також передбачав, що кільця Сатурна складаються з часток різних розмірів.
Cassini-Huygens – одна з найбільш грандіозних космічних станцій, що були запущені в космос. Вона наповнена величезною кількістю інструментів і камер для точних вимірювань і високоякісних знімків в різних атмосферних умовах і спектрі кольору. Космічна станція складається з орбітальної станції Cassini (побудована NASA) і зонда Huygens (European Space Agency).
Місія Cassini є спільним проектом NASA, ЄКА (Європейське космічне агентство) та Італійського космічного агентства.
Одне з досягнень вчених NASA, досліджують фотографії з Cassini, - виявлення рідкої води в глибині Титану. У вересні 2015 року було встановлено, що під поверхнею Енцелада знаходиться глобальний океан.