Інженери NASA створюють нове покоління роботів для вивчення Сонячної системи. Роботи будуть схожі не на сучасні ровери, а на м'яких слимаків і амеб, які не будуть котитися, а повзти по поверхні космічного об'єкта. Повідомлення про це було поширене Дослідницьким центром NASA імені Ленглі.
Класичні ровери і марсоходи представляють собою багатоколісні машини, які пересуваються по поверхні досліджуваних планет так само, як і їхні аналоги на Землі. Це вкрай обмежує рухливість роботів, не дозволяючи їм підійматися дуже крутими схилами, спускатися у вузькі ущелини і в цілому змушує операторів вкрай обережно керувати місяце - або марсоходом.
Часто така "класична" конструкція стає фатальною для апаратів – приміром, місяцехід "Юйту" застряг на Місяці, пропрацювавши кілька тижнів, а марсохід Curiosity змушений їхати задом через дірки в його передніх колесах, залишених марсіанськими камінням за перші два роки роботи на поверхні Червоної планети.
З цієї причини NASA створює принципово нових роботів, які будуть мати набагато більшу маневреність і стійкість до поломок. Однією з таких розробок і стали роботи-амеби, яких інженери NASA назвали "робо-бульбашками". Основою для таких роботів є рідина з високим ступенем в'язкості, яка прокачується крізь робота за допомогою спеціального набору помп і каналів. Рух рідини змушує робота "повзти вперед або змінювати свій курс чи форму".
Раніше дослідники NASA розробили новий тип роботів, призначених для дослідження малих космічних тіл. Робот представляє собою куб з шипами, який рухається по поверхні планети завдяки системі внутрішніх скручувань і гальм. Шипи захищають робота від впливу поверхні космічного тіла і можуть використовуватися в якості ніг при перевертанні з одного боку на інший. Крім того, шипи можуть використовуватися для збирання проб ґрунту з поверхні космічного тіла.