NASA представило знімок космічного "привида", який був зроблений за допомогою телескопа "Спітцер". Як повідомляється на сайті агентства, на зображенні можна побачити жилки червоного газу, які є залишками речовини після вибуху наднової в Чумацькому Шляху. Об'єкт, що отримав назву Н3Н, був вперше помічений в 1966 році за допомогою радіотелескопів.
"Залишки" наднових – це залишкові ознаки вибуху зірок або наднових. Сліди вибуху можна також помітити за допомогою оптичних телескопів, а сяйво їм надають залишки молекулярного газу. Крім того, енергія від вибуху зарядила молекули і змусила їх випускати випромінювання в інфрачервоному спектрі.
Діаметр об'єкта становить близько 150 світлових років, що робить його найбільшими з відомих залишками наднової. Можливо також, що це найдавніші відомі залишки наднових: астрономи оцінюють з вік а 80 тисяч –мільйон років. Н3Н розташовується на відстані 6400 світлових років від Землі.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.