Компанія Meta заплатить 725 мільйонів доларів для врегулювання позову у справі Cambridge Analytica. Її звинувачували в тому, що вона надала стороннім компаніям доступ до особистих даних користувачів, повідомляє Reuters.
Це врегулювання завершить позов, який розпочався у 2018 році. Тоді стало відомо, що Cambridge Analytica отримала доступ до даних 87 мільйонів користувачів Facebook. Пізніше до позову додали звинувачення у передачі даних та іншим стороннім компаніям.
Адвокати позивачів назвали врегулювання «найбільшим із колись досягнутих у рамках колективного позову про конфіденційність даних у США», і зазначили, що це максимальна сума, яку Meta коли-небудь платила за врегулювання колективного позову.
Водночас компанія не визнала, що допустила порушення. У заяві компанії йдеться, що врегулювання було «на користь нашої спільноти та акціонерів».
"За останні три роки ми переглянули наш підхід до конфіденційності та впровадили комплексну програму конфіденційності", - сказав Meta.
Cambridge Analytica вже завершила своє існування, але вона успішно функціонувала у 2016 році в рамках президентської кампанії Дональда Трампа та використала особисті дані користувачів Facebook для просування політичної реклами. Компанія отримувала дані без згоди користувачів.
Згідно з заявою Facebook, професор психології Кембриджського університету Александр Коган створив на платформі соцмережі додаток This is your digital life, який отримував у користувачів дозвіл на доступ до особистої інформації. Згодом зібрані таким чином дані були передані Cambridge Analytica.
Засновник Facebook Марк Цукерберг згодом визнав, що компанія Cambridge Analytica виявила вразливість у захисті соцмережі та некоректно скористалася особистими даними користувачів.