Пацієнтка з США, яка страждала на лейкемію, стала першою жінкою і третім пацієнтом у світі, якому вдалося вилікуватися від ВІЛ за допомогою пересадки стовбурових клітин, повідомляє Reuters. Про успішне лікування медики розповіли на конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій у Денвері.
Зазначається, що жінка «середнього віку і змішаної раси» отримала стовбурові клітини з пуповинної крові, що може зробити терапію доступнішою для широкого кола людей. З моменту отримання пуповинної крові для лікування гострого мієлоїдного лейкозу – раку, який починається у кровотворних клітинах у кістковому мозку – жінка знаходилася у стані ремісії протягом 14 місяців без прийому антиретровірусних препаратів.
Попередніми пацієнтами, яким вдалося вилікуватися від ВІЛ, були чоловіки. Вони перенесли пересадку стволових клітин від дорослих людей.
"Це вже третє повідомлення про лікування з такими параметрами і перше повідомлення про жінку, яка жила з ВІЛ", - заявила Шерон Левін, президент Міжнародного товариства боротьби зі СНІДом.
Зазначається, що випадок є частиною більшого дослідження, під час якого медики спостерігають за 25 пацієнтами. Їм пересадили стовбурові клітини з пуповинної крові для лікування раку та інших небезпечних хвороб.
Спочатку пацієнти, які беруть участь у дослідженні, проходять курс хіміотерапії, щоб вбити ракові клітини. Потім їм вводили стовбурові клітини, взяті з пуповинної крові донора зі специфічною генетичною мутацією, яка проявляєтья у відсутності рецепторів, які вірус використовує для зараження клітин.
На думку вчених, після цього імунна система пацієнтів стає стійкою до ВІЛ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.