UA / RU
Підтримати ZN.ua

Медикам з США вдалося вилікувати від ВІЛ жінку

До цього пацієнтами, яким вдавалося здолати хворобу, були чоловіки.

Пацієнтка з США, яка страждала на лейкемію, стала першою жінкою і третім пацієнтом у світі, якому вдалося вилікуватися від ВІЛ за допомогою пересадки стовбурових клітин, повідомляє Reuters. Про успішне лікування медики розповіли на конференції з ретровірусів та опортуністичних інфекцій у Денвері.

Зазначається, що жінка «середнього віку і змішаної раси» отримала стовбурові клітини з пуповинної крові, що може зробити терапію доступнішою для широкого кола людей. З моменту отримання пуповинної крові для лікування гострого мієлоїдного лейкозу – раку, який починається у кровотворних клітинах у кістковому мозку – жінка знаходилася у стані ремісії протягом 14 місяців без прийому антиретровірусних препаратів.

Читайте також: Вчені досягли успіхів у створенні назальної вакцини проти COVID-19

Попередніми пацієнтами, яким вдалося вилікуватися від ВІЛ, були чоловіки. Вони перенесли пересадку стволових клітин від дорослих людей.

"Це вже третє повідомлення про лікування з такими параметрами і перше повідомлення про жінку, яка жила з ВІЛ", - заявила Шерон Левін, президент Міжнародного товариства боротьби зі СНІДом.

Зазначається, що випадок є частиною більшого дослідження, під час якого медики спостерігають за 25 пацієнтами. Їм пересадили стовбурові клітини з пуповинної крові для лікування раку та інших небезпечних хвороб.

Спочатку пацієнти, які беруть участь у дослідженні, проходять курс хіміотерапії, щоб вбити ракові клітини. Потім їм вводили стовбурові клітини, взяті з пуповинної крові донора зі специфічною генетичною мутацією, яка проявляєтья у відсутності рецепторів, які вірус використовує для зараження клітин.

На думку вчених, після цього імунна система пацієнтів стає стійкою до ВІЛ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені зі США та Китаю виявили два механізми, які дозволили ВІЛ-інфікованим людям протягом тривалого часу контролювати вірус без прийому препаратів.