Вчені із Кардіффського університету заявили про те, що екватор супутника Юпітера Європи може оперізувати ліс з крижаних голок, кальгаспор, висота яких може досягати 15 метрів. Як повідомляє Naked science, такі голки можуть погубити космічні апарати, які будуть висаджуватися на небесному тілі.
Кальгаспори утворюються в тропічному і субтропічному високогір'ї на Землі через нерівномірне протоплювання злежалого снігу. Вони являють собою похилі вузькі піраміди заввишки до декількох метрів.
У ході нового дослідження вчені провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що умови приекваторіальних регіонів Європи, де температура може падати до -200 градусів Цельсія, стимулюють зростання кальгаспор, висоту яких можна порівняти з п'ятиповерховим будинком.
Вони можуть пояснювати і дані радарних зйомок поверхні Європи, які вказали на області поки ще ніяк не ідентифікованих нерегулярних структур: радіосигнал може просто відбиватися і розсіюватися на голках кальгаспор, даючи таку картинку. Крім того, кальгаспори можуть призводити до аномалії, зазначеної в даних зонда Galileo, який зареєстрував несподівано низькі температури поверхні Європи в нічний період. Холодні боки і кінчики кальгаспор могли просто затуляти саму поверхню, даючи спотворені значення.
Раніше вчені заявили про те, що солоний океан, який ховається під поверхнею Європи, схожий на своїх земних родичів за хімічним складом і фізичними властивостями. На думку дослідників, це означає, що океан може підтримувати існування життя, навіть незважаючи на відсутність вулканічної гідротермальної активності в ньому.