NASA заявила, що вибрало компанію SpaceX для будівництва космічного корабля, який спустить Міжнародну космічну станцію через атмосферу Землі до місця останнього спочинку в Тихому океані після того, як МКС буде виведена з експлуатації в 2030 році. Про це повідомило видання ScienceAlert.
Компанія Ілона Маска уклала контракт потенційною вартістю у 843 мільйони доларів США на розробку та доставку космічного корабля, який отримав назву US Deorbit Vehicle.
NASA планує придбати космічний корабель після того, як SpaceX побудує його, і контролювати операції протягом місії.
МКС важить 430 тонни і на сьогоднішній день є найбільшою окремою конструкцією, будь-коли побудованою в космосі.
Ґрунтуючись на минулих спостереженнях за тим, як інші станції, такі як «Мир» і Skylab, розпалися під час повернення в атмосферу, інженери NASA очікують, що орбітальний форпост розпадеться у три етапи. Спочатку масивні сонячні батареї та радіатори, які охолоджують орбітальну лабораторію, відірвуться, потім окремі модулі відірвуться від ферми або магістральної конструкції станції. Нарешті, ферма і самі модулі розірвуться.
Значна частина матеріалу випарується, але очікується, що великі шматки вціліють. З цієї причини NASA орієнтується на район Тихого океану під назвою Пойнт Немо, один з найвіддаленіших районів світу, відомий як кладовище супутників і космічних кораблів.
Перший сегмент МКС був запущений у 1998 році, і від 2001 року на ньому постійно перебував міжнародний екіпаж.
США, Японія, Канада та країни-учасниці Європейського космічного агентства (ESA) зобов’язалися працювати з лабораторією мікрогравітації до 2030 року, хоча Росія, п’ятий партнер, зобов’язалася працювати лише до 2028 року.
Голова NASA Білл Нельсон заявив Конгресу США в квітні, що, враховуючи жахливий стан американсько-російських зв’язків, було б розумно розпочати роботу над американським апаратом для зведення МКС з орбіти, щоб «безпечно спустити всю станцію, щоб вона нікого і нічого не вдарила».
Раніше повідомлялося, що досі не призначена дата повернення екіпажу Boeing Starliner з Міжнародної космічної станції, оскільки астронавти продовжують тестування та роботу над проблемами всередині капсули.