UA / RU
Підтримати ZN.ua

Космічний апарат BepiColombo зміг записати звук сонячного вітру на Венері

Він пролітав в 550 кілометрах над поверхнею планети.

Космічний корабель BepiColombo, місія якого - вивчення Меркурія, зміг записати звук сонячного вітру на Венері, повідомляє Space.com.

Апарат пролітав всього в 550 кілометрах над поверхнею планети, це необхідно було, щоб скорегувати його траєкторію для виходу на зближення з Меркурієм.

Однак це не прямо справжні звуки, а переклад даних у звуки, який вже зробили вчені. BepiColombo зробив запис за допомогою свого магнітометра. Це надало інформацію про взаємодію між потоком заряджених частинок, які надходять від Сонця, тобто вітру.

Читайте також: «Хаббл» зробив знімок галактики «в серці Печі»

BepiColombo пролетів повз Венеру ще 10 серпня, через день після прольоту іншого апарату Solar Orbiter, який летить до Сонця.

Те, що два апарати перебували біля Венери майже одночасно, дозволило вченим вперше провести вимірювання навколишнього середовища навколо планети з декількох ракурсів.

Керівник проєкту BepiColombo Йоганнес Бенхофф каже, що це вперше вони отримують такі дані про навколишнє середовище Венери з різних ракурсів.

Це може допомогти зрозуміти, наприклад те, як сонячний вітер взаємодіє з планетою і її атмосферою, та наскільки швидко відбуваються ці процеси.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

BepiColombo – перша європейська місія, призначена для вивчення Меркурія, найменшої та найменш вивченою планетою Сонячної системи.

До її складу входять два дослідних зонда, які будуть вивчати Меркурій на різних орбітах, і третій модуль, призначений для їхнього транспортування.

Нагадаємо, що астрономи зробили знімки далеких галактик. Нові фото отримали за допомогою мережі низькочастотних радіотелескопів Low Frequency Array.