Приватна китайська компанія успішно запустила в космос ракету на метані та рідкому кисні. Носій Zhuque-2 стартував із космодрому, розташованого в пустелі Гобі, повідомляє South China Morning Post.
Наголошується, що носій успішно доставив тестовий вантаж на сонячно-синхронну орбіту, ставши першою подібною ракетою, якій вдалося цього досягти. Раніше цього року дві інші ракети, Terran 1 компанії Relativity Space та космічний корабель SpaceX, не змогли вийти на орбіту.
Варто зазначити, що і Zhuque-2 впоралася із завданням не з першого разу. Запуск 14 грудня завершився невдачею.
Двигуни, які працюють на метановому паливі, підходять для ракет багаторазового використання, оскільки показують хороші результати за відносно невисокого рівня витрат. Крім того, такі ракети-носії вважаються більш безпечними для навколишнього середовища.
Zhuque-2 – це двоступінчаста ракета-носій довжиною 49,5 метра та діаметром 3,35 метра, яка може виводити на орбіту від чотирьох до шести тонн корисного навантаження. У першого ступеня Zhuque-2 чотири двигуни, здатні створювати тягу в 268 тонн, у другого - два двигуни.
Нагадаємо, 5 липня європейська ракета-носій Ariane 5 здійснила свій останній політ у космос. «Кар'єра» ракети-носія почалася 1996 року, відтоді вона здійснила 117 орбітальних польотів.